Atrakcje

Atrakcje w Wiciach i okolicy

Jest tu wszystko o czym można zamarzyć myśląc o letnim wypoczynku, a więc: piękna, niezatłoczona plaża, miejscami całkiem jeszcze dzika ( co jest już rzadkością na Polskim Wybrzeżu) krystalicznie czysta woda morska dla amatorów kąpieli, pachnący Wiciokrzewem Pomorskim szumiący las dla amatorów spacerów i grzybobrania. 

Oprócz urokliwej natury są oczywiście jeszcze inne atrakcje: jazda konna, wypożyczalnia rowerów, przeloty motolotnią, sporty wodne, możliwość zwiedzania interesujących zabytków - Zamek Księcia Eryka w Darłowie, latarnia morska w Jarosławcu, zabytkowe kościoły i inne.
Można też wybrać się w morze na połów dorsza. Spragnieni rozrywek mogą udać się do położonego w odległości 5 km parku wodnego w Jarosławcu lub 12 km Darłówku.

W miejscowości znajdują się dobrze zaopatrzone sklepy spożywcze oraz liczne obiekty gastronomiczne. 
Na tym kawałku wybrzeża panuje szczególny mikroklimat, powodujący u wszystkich wczasowiczów przypływ dobrego i pogodnego nastroju a panujący tu spokój stwarza idealne możliwości do wypoczynku rodzinom z dziećmi!

Atrakcje turystyczne - Wicie i okolice

Jazda konna
Jazda konna

W okolicznych stajniach, miłośnicy wierzchowców mogą spróbować jazdy konnej.

Aquapark Jarosławiec
Aquapark Jarosławiec

Aquapark w Jarosławcu gwarantuje wspaniałą zabawę dla całej rodziny! Znajduje się zaledwie 6 km od naszego ośrodka.

Wycieczka statkiem pirackim
Wycieczka statkiem pirackim

W oddalonym o 15 km Darłówku można skorzystać z wielu atrakcji. Jedną z nich jest wycieczka statkiem pirackim. W mieście jest znajduje się również wiele sklepów,restauracji i wesołe miasteczko. Fani wędkarstwa mogą wybrać się na połów dorsza profesjonalnych kutrem rybackim.

Dolina Charlotty
Dolina Charlotty

Zaledwie 40km od Wicia znajduje się urocze miejsce jakim jest Dolina Charlotty. Miejsce to oferuje wiele atrakcji. Możemy pojeździć konno, skorzystać z parku linowego, odwiedzić wioskę mongolską lub wybrać się na jeden z wielu wspaniałych koncertów w tamtejszym amfiteatrze.

Latarnia morska w Jarosławcu
Latarnia morska w Jarosławcu

Jarosławiec oferuje wiele atrakcyjnych miejsc. Jednym z nich jest latarnia morska. Wspinaczka na latarnię nie należy do łatwych jednak widok ze szczytu wynagradza nasze zmęczenie.

Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie
Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie

Darłowo oddalone jest o 15km od Wicia. Znajdziemy tam wiele urokliwych miejsc. Amatorom historii do gustu przypadnie Zamek Książąt Pomorskich.

Trasy rowerowe i szlaki turystyczne
Trasy rowerowe i szlaki turystyczne

W okolicy znajdziemy wiele tras rowerowych. Na dwóch kółkach możemy dojechać do Darłówka, Jarosławca lub Darłowa. Rowery można wypożyczyć również w naszym ośrodku VIKI.

Sporty wodne w Wiciach
Sporty wodne

Na szerokich piaszczystych plażach można korzystać z oferty sportów wodnych. Przejazd skuterem, motorówką czy kitesurfing są coraz bardziej popularne w naszej okolicy.

Jezioro Kopań
Jezioro Kopań

Gdy zechcemy odpocząć od morskich fal i słonej wody możemy udać się nad Jezioro Kopań. Oddalone zaledwie kilkanaście minut od Wicia. Jezioro zapewni Państwa rodzinie dodatkową rozrywkę.